Podatek VAT jest szczególnym przedmiotem zainteresowania organów podatkowych – będąc głównym źródłem dochodów budżetu państwa jest jednocześnie wyjątkowo narażony na wyłudzenia. Skutkuje to zarówno szczególnym nadzorem ze strony organów podatkowych, jak i ponadprzeciętnie wysokim ryzykiem wynikającym z potencjalnych sankcji za wadliwie dokonane rozliczenia. Profesjonalne wsparcie w tym zakresie nabiera więc znaczenia.

Doradcy Gekko Taxens to wybitni specjaliści z zakresu podatku VAT, wielokrotnie wyróżniani przez międzynarodowy magazyn International Tax Review. Nasi doradcy są autorami setek artykułów w prasie fachowej i doświadczonymi wykładowcami z zakresu VAT.

Doradzamy zarówno korporacjom, jak i jednostkom samorządu terytorialnego, firmom z sektora MŚP, jednostkom non-profit i osobom prywatnym. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie rozliczeń transakcji o charakterze transgranicznym, dzięki czemu zapewniamy wsparcie zarówno firmom zagranicznym, jak i polskim przedsiębiorcom planującym inwestycje poza granicami kraju.

Prowadziliśmy liczne projekty związane z odzyskiwaniem nadpłaconego podatku VAT. Zaufanie Klientów zdobywaliśmy odzyskując wielomilionowe kwoty nadpłat i odsetek. Wspieramy w przeprowadzaniu kompleksowych korekt zobowiązań podatkowych, prowadzimy również postępowania podatkowe i bronimy w sporach z fiskusem. Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami administracyjnymi, prowadzimy postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, Trybunałem Konstytucyjnym i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Doradzamy rozwiązania, które pozwalają  ograniczyć ryzyko uwikłania firmy w schematy związane z wyłudzeniami podatku VAT.

Wspieramy Klientów na każdym etapie działalności gospodarczej. Wierzymy, że proponowane przez nas rozwiązania nie tylko zapewniają bezpieczeństwo podatkowe, ale są również efektywne z biznesowego punktu widzenia.

Marta Szafarowska

Partner, doradca podatkowy

Specjalizuje się w doradztwie na rzecz podmiotów z branży leasingowej i motoryzacyjnej.

Agnieszka Bieńkowska

Partner, doradca podatkowy

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatku VAT.