Grzegorz Kuderski

Slider

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Grzegorz Kuderski

T: +48 504 271 616

Of Counsel, adwokat w Gekko Taxens. Specjalizuje się w doradztwie oraz sporach sądowych z zakresu prawa gospodarczego, budowlanego, karnego oraz IT/IPR. Reprezentuje klientów w sporach prowadzonych w ramach międzynarodowych postępowań arbitrażowych. Prowadzi sprawy dotyczące prawa spółek, zaskarżania uchwał, odpowiedzialności zarządu/wspólników oraz postępowaniach dotyczących działania na szkodę spółek, wspólników i kontrahentów, w tym w postępowaniach upadłościowych. Reprezentuje klientów w postępowaniach karnych obejmujących m.in. whitecollarcrimes, dawnraids oraz forensicinvestigation.

Doradza i występuje w procesach z zakresu nieuczciwej konkurencji oraz prawa nowych technologii. Posiada doświadczenie w sprawach z sektora IT, motoryzacyjnego, farmaceutycznego, realizacji kontraktów budowlanych oraz dostaw w zamówieniach publicznych. Reprezentuje klientów w sprawach z zakresu odpowiedzialności za produkt, obejmujących roszczenia o odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz rentę w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w zakresie kontraktów inwestycyjnych, umów wspólników, sprzedaży udziałów, opcji wykupu, uchwał wspólników oraz innych kwestii z zakresu kodeksu spółek handlowych, a także przygotowanie strategii transakcji, opracowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym między innymi:  umów inwestycyjnych, umów wspólników, opcji wykupu oraz sprzedaży udziałów.

Kilkukrotnie rekomendowany przez PLC Which Lawyer w kategorii: rozwiązywanie sporów. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz College of Law w Londynie.

Zespół

Agnieszka Bieńkowska

partner, doradca podatkowy

Marta Szafarowska

partner, doradca podatkowy

Małgorzata
Sobońska-Szylińska

partner, adwokat

Halina Więckowska-Sulimierska​

partner, radca prawny

Katarzyna Adamowicz

starszy menedżer,
doradca podatkowy

Maja Fabrowska

menedżer, radca prawny

Michał Matysiak

konsultant, radca prawny

Bartosz Mazur

menedżer, doradca podatkowy

Tobiasz Szczęsny

menedżer,
doradca podatkowy

Julia Skóra

menedżer

Anna Ziemnicka

młodszy partner, adwokat

Grzegorz Kuderski

of counsel, adwokat

Adam Pacuski

radca prawny, counsel

Łukasz Grzegorczyk

konsultant, doradca podatkowy