Małgorzata Sobońska-Szylińska

Slider

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Małgorzata Sobońska-Szylińska

T: +48 502 444 502
T: +48 222 956 960

Partner, adwokat w Gekko Taxens. Specjalizuje się w obsłudze sporów podatkowych i sądowych, jest jednym z najbardziej cenionych na rynku polskim adwokatów zajmujących się postępowaniami karnymi skarbowymi. Reprezentowała klientów w kilkuset procesach sądowych m.in. przed sądami administracyjnymi, sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, Krajową Izbą Odwoławczą oraz Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luxemburgu.

Doradza klientom z zakresu prawa administracyjnego, w szczególności w związku z ochroną środowiska, w tym w odniesieniu do ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Doradzała w tym zakresie największym firmom motoryzacyjnym w Polsce. Specjalizuje się również  w prawie własności intelektualnej – współpracowała z największymi wydawnictwami działającymi w Polsce na rynku prasowym, w jednym z nich przez ponad rok pełniąc funkcję dyrektora działu prawnego.

Dwukrotnie wyróżniona w ogólnopolskim rankingu “Dziennika Gazety Prawnej” jako czołowy procesualista w tematyce podatkowej (3 miejsce w 2008 r.;  2 miejsce w 2011 r.). W roku 2015 została wskazana przez prestiżowy magazyn International Tax Review jako jedna z najlepszych prawniczek w Polsce zajmująca się sporami podatkowymi.

Członkini Rady Fundacji „Polki mogą wszystko” utworzonej przez wydawnictwo Edipresse Polska z inicjatywy pracowników tygodnika „Przyjaciółka”. Misją Fundacji jest m.in. niesienie pomocy dzieciom, które muszą pokonywać w życiu przeszkody trudne do pokonania również dla dorosłych, takie jak kalectwo, samotność, ubóstwo i odrzucenie.

Zespół

Agnieszka Bieńkowska

partner, doradca podatkowy

Marta Szafarowska

partner, doradca podatkowy

Małgorzata
Sobońska-Szylińska

partner, adwokat

Halina Więckowska-Sulimierska​

partner, radca prawny

Katarzyna Adamowicz

starszy menedżer,
doradca podatkowy

Maja Fabrowska

menedżer, radca prawny

Michał Matysiak

konsultant, radca prawny

Bartosz Mazur

menedżer, doradca podatkowy

Tobiasz Szczęsny

menedżer,
doradca podatkowy

Julia Skóra

menedżer

Anna Ziemnicka

młodszy partner, adwokat

Grzegorz Kuderski

of counsel, adwokat

Adam Pacuski

radca prawny, counsel

Łukasz Grzegorczyk

konsultant, doradca podatkowy