VAT i akcyza

Slider

VAT i akcyza

Nasi doradcy to doświadczeni specjaliści z zakresu podatku VAT, wielokrotnie wyróżniani przez międzynarodowy magazyn International Tax Review. To profesjonaliści będący autorami setek artykułów w prasie fachowej i doświadczonymi wykładowcami.
Doradzamy zarówno korporacjom, jak i jednostkom samorządu terytorialnego, firmom z sektora MŚP, jednostkom non-profit i osobom prywatnym. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie rozliczeń transakcji o charakterze transgranicznym, dzięki czemu zapewniamy wsparcie zarówno firmom zagranicznym, jak i polskim przedsiębiorcom planującym inwestycje poza granicami kraju.
Prowadziliśmy liczne projekty związane z odzyskiwaniem nadpłaconego podatku VAT. Zaufanie klientów zdobywaliśmy odzyskując wielomilionowe kwoty nadpłat i odsetek. Wspieramy w przeprowadzaniu kompleksowych korekt zobowiązań podatkowych, prowadzimy również postępowania podatkowe i bronimy w sporach z fiskusem. Reprezentujemy klientów przed sądami administracyjnymi, prowadzimy postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Trybunałem Konstytucyjnym i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Doradzamy rozwiązania, które pozwalają ograniczyć ryzyko uwikłania firmy w schematy związane z wyłudzeniami podatku VAT.

  • bieżące doradztwo w zakresie planowania i rozliczeń podatku VAT, zarówno w transakcjach krajowych, jak i transgranicznych, w tym rejestracja podatkowa w innych krajach UE
  • doradztwo przy restrukturyzacjach oraz transakcjach z zakresu fuzji i przejęć
  • doradztwo w procesach inwestycyjnych, w szczególności w zakresie podatkowych skutków sprzedaży i zakupu nieruchomości
  • przeglądy i audyty podatkowe oraz badania typu due diligence
  • wsparcie w toku kontroli i postępowań podatkowych
  • prowadzenie sporów sądowych zarówno przed sądami krajowymi, jak i przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • obsługa podmiotów zagranicznych prowadzących działalność w Polsce.