Komentarz Agnieszki Bieńkowskiej dla Businessinsider.com.pl

Komentarz Agnieszki Bieńkowskiej dla Businessinsider.com.pl

Od 1 lipca 2024 r. obowiązkiem korzystania z Krajowego System e-Faktur zostanie objętych nie tylko większość przedsiębiorców, ale także jednostki samorządu terytorialnego. Wdrożenie przez nie faktur ustrukturyzowanych nie będzie proste, o czym pisze Business Insider.

„To nie tylko aktualizacja oprogramowania do wystawiania faktur. To przede wszystkim złożony proces organizacyjny, który będzie wymagał ścisłej współpracy wydziałów informatycznych, organizacyjnych i prawnych, a także komórek merytorycznych i księgowości” – wyjaśnia na łamach portalu Agnieszka Bieńkowska, doradca podatkowy i partner zarządzający w Gekko Taxens.

Jak wskazuje, samorządy muszą m.in. dostosować obieg dokumentów, by faktury we właściwym czasie do trafiły właściwej jednostki czy wydziału, a także ustalić procedury pozyskiwania załączników oraz ich łączenia z fakturą otrzymywaną za pośrednictwem KSeF.

Więcej na temat wyzwań, z którymi w związku z wdrożeniem faktur ustrukturyzowanych muszą mierzyć się jednostki samorządu terytorialnego, w artykule autorstwa Łukasza Zalewskiego z Business Insider.

Skontaktuj się z autorem

Agnieszka Bieńkowska