Komentarz Bartosza Mazura dla „Dziennika Gazety Prawnej”

Komentarz Bartosza Mazura dla „Dziennika Gazety Prawnej”

„Dzienniku Gazecie Prawnej” opublikowano artykuł autorstwa Agnieszki Pokojskiej, która razem z ekspertami zastanawia się, czy dobrym pomysłem na uchronienie się przed negatywnymi skutkami zmian w przepisach, będzie przekształcenie dotychczasowej działalności w spółkę komandytową.

W warunkach Polskiego Ładu spółka komandytowa będzie zwykle znacznie bardziej atrakcyjna niż spółki jawna czy cywilna, gdzie do 19 proc. podatku liniowego trzeba będzie doliczyć prawie 5 proc. składki zdrowotnej

– W warunkach Polskiego Ładu spółka komandytowa będzie zwykle znacznie bardziej atrakcyjna niż spółki jawna czy cywilna, gdzie do 19 proc. podatku liniowego trzeba będzie doliczyć prawie 5 proc. składki zdrowotnej” – zauważa Bartosz Mazur, starszy menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens, w obszernej opinii opublikowanej na łamach „DGP”

Zachęcamy do lektury całego artykułu na temat wad i zalet prowadzenia działalności w oparciu o spółkę komandytową – z uwzględnieniem zmian wprowadzanych przez Polski Ład.

Skontaktuj się z autorem

Bartosz Mazur