Komentarz Marty Szafarowskiej dla Businessinsider.com.pl
Business Insider pisze o nadchodzących zmianach przepisów, które wpłyną na leasing samochodów. Swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii podzieliła się Marta Szafarowska, partner w Gekko Taxens oraz ekspertka Związku Polskiego Leasingu.
„Najważniejsza zmiana, która wpłynie na atrakcyjność leasingu, to brak składki zdrowotnej od zbycia środków trwałych, ale też zbycia poleasingowych pojazdów niezaliczonych do środków trwałych. Zmiana ta wpłynie potencjalnie pozytywnie na leasing, jeśli nowelizacja zostanie podpisana przez prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw” – wskazuje.
Jak wyjaśnia Marta Szafarowska, nowelizacja przepisów w największym stopniu wpłynie na sytuację przedsiębiorców, którzy wykupują samochód z leasingu za symboliczną kwotę, np. 1 zł i przed jego dalszą odprzedażą planują go jeszcze przez jakiś czas wykorzystywać w działalności, ale też tych, którzy już go w działalności nie wykorzystują.