Dwa awanse w Gekko Taxens

Dwa awanse w Gekko Taxens

Grupa Gekko Taxens informuje o dwóch istotnych awansach w swoich strukturach. Od czerwca adwokat Anna Ziemnicka została awansowana na stanowisko Partnera w Kancelarii Gekko Taxens, a doradca podatkowy Bartosz Mazur otrzymał awans na stanowisko Senior Managera w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe.

Zarówno Anna Ziemnicka, jak i Bartosz Mazur, związani są z Gekko Taxens od początku jego istnienia. – Razem z nami, na przełomie lat 2016 i 2017, podjęli ryzyko uczestniczenia w zupełnie nowym projekcie. Od tego czasu oboje rozwinęli swój potencjał i wnieśli pokaźny wkład w rozwój spółek z Grupy, znacząco wzmacniając swoje relacje z Klientami i nie zaniedbując jednocześnie aktywnego rozwijania swojej własnej marki osobistej. Awanse to wyraz docenienia ich zaangażowania, lojalności i ciężkiej pracy – poinformowały Marta Szafarowska, Małgorzata Sobońska-Szylińska i Agnieszka Bieńkowska, założycielki Gekko Taxens.

Anna_Ziemnicka_P

Anna Ziemnicka

Partner w Kancelarii Gekko Taxens

Bartosz Mazur_L

Bartosz Mazur

Senior Manager w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe

Anna Ziemnicka karierę zawodową rozpoczęła w 2011 r. w Zespole Litigation w jednej z większych warszawskich kancelarii prawnych o polskich korzeniach, zajmując się obsługą sporów sądowych, postępowaniami karnymi skarbowymi oraz sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu obsługi sporów z zakresu prawa administracyjnego, w szczególności dotyczących zagadnień związanych z ochroną środowiska, w tym w odniesieniu do ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. W obszarze jej zainteresowań pozostają również postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka dotyczące m.in. niezgodnej z prawem ingerencji w prawo własności osób prawnych.

Bartosz Mazur jest doradcą podatkowym, specjalizującym się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT i CIT. Posiada doświadczenie w obsłudze zarówno międzynarodowych korporacji, krajowych podmiotów gospodarczych, w tym spółek Skarbu Państwa, jak i firm z segmentu MŚP. Doradza podmiotom z branży motoryzacyjnej, leasingowej, handlowej i farmaceutycznej. Oprócz bieżącego doradztwa podatkowego zajmuje się również prowadzeniem przeglądów i szkoleń podatkowych. W ostatnim czasie przeprowadził m.in. szereg szkoleń z zakresu nowych przepisów dotyczących spółek komandytowych, które obowiązują od 2021 r. Reprezentuje również podatników przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

Grupa Gekko Taxens powstała na przełomie 2016 i 2017 r., gdy działalność rozpoczęły spółki Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe oraz Kancelaria Gekko Taxens. Gekko Taxens zajmuje się kompleksowym wsparciem klientów we wszelkich aspektach prawno–podatkowych, skupiając się na praktycznych rozwiązaniach dostosowanych do danej branży. Główne obszary specjalizacji Gekko Taxens obejmują współpracę z firmami z branży motoryzacyjnej i leasingowej, a także branży medialnej, IT, TLS oraz FMCG. Gekko Taxens doradza również jednostkom sektora finansów publicznych – samorządom i spółkom komunalnym.

Mimo stosunkowo krótkiej obecności na rynku, Gekko Taxens – oraz tworzący go zespół – otrzymało szereg prestiżowych wyróżnień. W 2017 r. Agnieszka Bieńkowska, Marta Szafarowska i Małgorzata Sobońska-Szylińska znalazły się wśród najbardziej cenionych kobiet doradztwa podatkowego w zestawieniu prestiżowego magazynu „International Tax Review”. Z kolei w 2019 r. Gekko Taxens zadebiutowało w rankingu największych firm doradztwa podatkowego przygotowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”. W związku z rozwojem Grupy Gekko Taxens w 2018 r., w ramach jej struktur działalność rozpoczęła spółka Gekko advisoryNOW, a w 2021 r. firma szkoleniowa – Gekko Taxens Akademia.