Komentarz Bartosza Mazura dla „Dziennika Gazety Prawnej”

Komentarz Bartosza Mazura dla „Dziennika Gazety Prawnej”

„Dzienniku Gazecie Prawnej” znalazł się tekst Agnieszki Pokojskiej, w którym analizowano konsekwencje planowanego uchylenia art. 15e ustawy o CIT, limitującego zaliczanie do kosztów uzyskania przychodu wydatków na usługi niematerialne.

Nie wiadomo, czy stało się to przez przypadek, czy było to zamierzone działanie ustawodawcy. Jedno jest pewne, jeśli Polski Ład wejdzie w życie w takim kształcie, w jakim uchwalił go Sejm, to wielu podatników zaoszczędzi setki bądź nawet miliony złotych 

Przypomnijmy, że początkowo ustawa realizująca Polski Ład przewidywała, że art. 15e zostanie zastąpiony m.in. przepisem nakazującym wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów tzw. ukrytych dywidend, ale Sejm uznał, by regulacje dotyczące ukrytej dywidendy odroczyć do 1 stycznia 2023 r.

– Nie wiadomo, czy stało się to przez przypadek, czy było to zamierzone działanie ustawodawcy. Jedno jest pewne, jeśli Polski Ład wejdzie w życie w takim kształcie, w jakim uchwalił go Sejm, to wielu podatników zaoszczędzi setki bądź nawet miliony złotych – zauważa Bartosz Mazur, starszy menedżer i doradca podatkowy z Gekko Taxens w komentarzu dla „DGP”.

Skontaktuj się z autorem

Bartosz Mazur